Alfa Romeo

Historia zaczęła się w 1910 roku od przejęcia udziałów wloskiej fabryki samochodów marki Darracq przez okolicznych przedsiębiorsów z Lombardii. Zmieniono nazwę firmy na Anonima Lombarda Fabbrica Automobil ( Lombardyjska Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna), w skrócie Alfa.

W 1918 roku kierownictwo zakładów przejął inżynier Nicola Romeo. Od jego nazwiska powstała druga część nazwy Alfa Romeo.
Samochody te charakteryzowały się sportową linią i jednocześnie stylowym kształtem. Mocne silniki pozwalają uczestniczyć im w różnych wyścigach i rajdach gdzie zdobywają liczne nagrody i sukcesy.

Pierwszy model "24 HP" został wyprodukowany w 1910 roku, początek legend włoskiej marki to "P2" auto zdobyło pierwszy Puchar Mistrza Świata Grand Prix.

Produkcja masowa rozpoczęła się od modeli P2 oraz 6C. Nasz samochód został zbudowany na wzór słynnej Alfy Romeo 6C produkowanej od 1929 roku opartej na wzorze z 1932r. Podobnie jak pierwowzór jest to samochód o lekkiej konstrukcji, eleganckiej linii i opływowym kształcie. Stylizowany na lata 30-te ze skórzaną tapicerką, chromowanymi dodatkami idealnie tworzy atmosferę minionej epoki. Auto posiada składany dach, ogrzewanie co doceniane jest w chłodne i deszczowe dni.

Alfa – to pierwsza litera alfabetu greckiego, symbolizująca początek czegoś nowego i optymistycznego.

Rolls Royce, 1925wynajmij

Alfa Romeo, 1932wynajmij

Rolls Royce, 1959wynajmij
realizacja 200procent ©M&M prestige 2015